Kdo za tím vším stojí?

Jakub Remer, fyzioterapeut v provozu ambulantního zařízení komplexní rehabilitace  

Hlavní myšlenka

Jelikož si všímám, že čekárny státních nemocnic i soukromých zdravotnických zařízení jsou stále plnější, rozhodl jsem se vytvořit tyto webové stránky, kde Vám nabízím cvičební programy pro diagnózy, které mnohdy není potřeba řešit návštěvou rehabilitačního zařízení. Šetříme tím Váš čas a dáváme k dispozici další možnost, jak se starat o své zdraví. Z pohodlí domova.  

Cvičební programy považuji za vzdělávací materiály, vytvořené na základě mých zkušeností a zkušeností kolegů, odborných fyzioterapeutů s bohatou praxí.  Do programů byly vybrány pouze problémy, které lze snadno zlepšit dobrou informovaností,  odborným cvičením, aplikací režimových opatření a dalšími radami. 

Je mi jasné, že nemůžu na dálku doporučovat cvičení pro stavy po cévní mozkové příhodě, jedince s dětskou mozkovou obrnou, specifickými bolestmi zad, kolenou, kyčlí... Věřím však, že u diagnóz typu vbočeného palce, tenisového lokte, nebo třeba plochých nohou, Vám mám mnoho co nabídnout i takto po internetu. Kompenzační cvičební programy se mohou stát Vaší, třeba i první, možností léčby a řešení daného problému. 

Rozhodně nehodlám podceňovat význam rehabilitace s osobním kontaktem, ani není naším cílem ji konkurovat!

V některých případech mohou cvičební programy sloužit také jako rozšíření spektra cviků pro danou obtíž, nebo přiučení se o dané problematice. Primárně je tento web určen pro laickou veřejnost, stejně tak si ale může rozšířit obzor nejeden odborník. 

Nabízím Vám také preventivní cvičení proti častým obtížím způsobeným dnešním, převážně sedavým, způsobem života. Protože předcházet bolestivým stavům vhodným kompenzačním cvičením, je to nejlepší, co můžete udělat.